Oziinin Kaleminden

Hepimiz hayal kurarak yaşarız. Sanki buna zorunluymuşuz gibi. 

Araba kullanırken, otobüste giderken, yolda yürürken bile hayaller kurarız. 

Nedense o hayaller sanki bizi ayakta tutar. 

Bazen o hayallere öyle bir kaptırırız ki kendimizi ağladığımız bile olur. Hem de nasıl ağlamak boğazımızda bir yanma tıkanma hissederek ağlamak. Bir filmin acıklı sahnesini izlerken ağladığımız gibi ağlarız kendi hayallerimiz üzerine. Çünkü Olumsuz senaryolardan oluşmuştur, acı çekme vardır, ayrılık vardır yalanlar vardır aldatılmak vardır ama mutlu son yoktur . Çalmışlardır elimizden hayallerimizdeki mutlu sonları.. 

Öyle bir saçma hikayenin içindesindir sıyrıldığını hayal edersin nefret kusarak ağlayarak. 

Bu zamana görmezden geldiğin herşeyi  haykırdığını hayal edersin. Gerçekte  yapamazsın. Gücün yoktur sadece hayallerinde haykırırsın söylemek istediklerini. O günü geçirirsin ertesi gün unutarak başlarsın yeni güne. Bazen unutamadığın şeyler olur içinde her dakika birikir. Gün geçtikçe onların ağırlığıyla da yaşamaya alışırsın işte bunlar hayallerinin içinde bir şekilde başrolü alır. Sonra yaşama sevincini kaybedersin, insanlara güvenmemeye başlarsın. 

Oysa ki hayat herşeye rağmen güzeldir. Hele ki bahar aylarında o ağaçların çiçekleri, kışın soğuktan koruduğun balkondaki çiçeklerinin yeniden yeşerek çiçekler açması sana ayrı bir mutluluk verir. Hayatındaki olumsuzluklardan bir an olsun sıyrılıp onlarla ilgilenirsin, sana üzülme herşey yoluna girecek bak kışın ne haldeydim şimdi nasılım mesajı verir sanki. O bir dakika kopmak sana iyi gelir. 

Ya Vapurda dışarda oturup seyahat etmek nasıldır, bir elinde simidin bir elinde sıcak çayınla İstanbul’u izleyerek ve yine hayal kurarak. Bazen simidini paylaşırsın vapuru takip eden martılarla. O an güzeldir yaşamak; aşk gibi heyecanlandırır seni. 

Bi de tatlı rüzgar varsa püfür püfür.. rüzgarın esintisi uzaktan bir akordion sesini getirse kulağına şanslıysan bi de sevdiğin şarkı çalıyorsa O anın tadı işte bambaşkadır.. vapurun yanaşmamasını ya da telefon çalıpta bu anın bölünmemisini dilersin. 

istedikleri kadar çalsınlar hayallerimizdeki mutlu sonları.

kafamızı kaldırdığımızda yaşamın güzellikleri bize her zaman umut verecektir.

ama siz siz olun izin vermeyin hayallerinizdeki mutlu sonları çalmalarına.

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

DÜŞÜNCELER, HİKAYELER VE FİKİRLER