Oziinin Kaleminden

Bayramın Son günü çok özel bir yere gittik

Bambaşka bir dünyanın kapısından içeri girdim.

Ayrı ayrı hikayeler dinledim.

En çok etkileyenlerden birinin yattığı odanın bir kisminda kafesler içinde kuşlar vardı. Odanın içinde kuş sesleri konuşmalarımıza ara ara eşlik ediyordu. Diğer kisminda akvaryumlar içinde çeşitli balıklar yüzüyordu. Ama inanin Tertemizdi. Başucunda ise kendine ait kitaplığı vardı. Kitaplarından o kadar heyecanla bahsediyordu ki. Kaç tane eser tavsiye etti bana.

Sonra bahçede minik bir sergi açmışlardı. Rehabilitasyon merkezinde yaptıkları el emeklerini sunuyorlardi. Bir tane resim çok hoşuma gitti. Orada yapıldığı için mi renkler mi bilmiyorum ama beni kendine çekti. Bir hikâyede ressamından dinledim.

Sonra 85 yaşındaki dünya güzeliyle tanıştım. O yaşta bile o kadar bakımliydi ki parmaklarındaki ojelerinden memnun olmadığını Beyaz ojeyi sevdiğini söylüyordu  Ona ara ara baktım daha aramızda bi benim yaşım daha var dedim. Bugun yeniden doğdum. ???

Sonra ağaçların altındaki banklarda gençleri gördüm o kadar mutlu oldum ki bilinçli ziyaretçiler sadece sosyal medyada yer bildirimi yapmak için değil gerçekten ziyaret etmeye gelenler. Ismen herkes birbirini tanıyordu. Sohbetler ediliyordu. Hatta şarkı bile söyleniyordu.

O yesilliklerin arasında bir anne kedi ve yedi yavrusu evet doğru duydunuz yedi yavru kedi normalde 3 - 4 tane doğururlar burda 7 tane vardı. nasıl bakılıyorsa siz düşünün. ?

Hatta garip olan yavruları herkes sevebiliyordu anneden korkmadan çünkü annenin sesi çıkmıyordu. Bambaşka bir dünya dedim ya..Sonra kedilerin hemen yan kısmındaki bahçede tek bir kırmızı gul o kadar ihtisamliydi ki, o kadar on plandaydi ki. Bahcenin en güzeli benim sen de kim oluyorsun der gibi bakıyordu bana

Tabii bi de kuslarim onlarsiz olur mu. Yem verenin yaninda bir suru halinde minik ayaklariyla pıtır pıtır dolasip karıncıklarını doyuruyorlardı
Ayrılık vakti gelmişti. 2 saat kadar kaldım ama sanki yıllardır orada gibiydim. Çok güzel insanlar çok güzel yürekler tanıdım.

O kapı her zaman açık onlar Bizi Bekliyor.

Dışarıdaki insanlardan görmediğiniz ilgiyi görebileceğiniz bir yer inanın bana..

Yolunuz birgün buraya düşerse ne demek istediğimi anlayacaksınız. 
Keşke herkes gitse özellikle sağlıkları yerinde olduğu halde bu yaştan sonra olur mu hic deyip kabuğuna çekilenler.

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

DÜŞÜNCELER, HİKAYELER VE FİKİRLER